A KKV-k adják a magyar gazdaság gerincét és tartópillérét. A KKV-k a hazai vállalkozások 99 százalékát teszik ki, és a foglalkoztatottak 72 százalékát alkalmazzák, ezzel több millió magyar család számára biztosítják a megélhetést. A program elsődleges célja, hogy a hazai tulajdonú, mikro-, kis- és középvállalkozások beruházási aktivitása emelkedjen, a termelési kapacitásuk fejlődjön, és nem utolsósorban a magasabb hozzáadott értékű termékek gyártása kezdődjön meg a magyar gazdaságban.
- A támogatás formája vissza nem térítendő, keretösszege 48 000 000 000 Ft.
- Egy vállalkozás min. 5 millió forint, max. 200 millió forint támogatásban részesülhet legfeljebb 50 %-os támogatás intenzitás mellett.
- Támogatási előleg: a támogatási összeg 100%-a (maximum 200 millió Ft)
Támogatási kérelem benyújtása
A támogatási kérelem benyújtása előzetes regisztrációhoz kötött.
A pályázati regisztrációra, illetve a támogatási kérelem előzetes adatrögzítésére 2024. december 6. napján 10 órától 2025. január 10. napján 14:00-ig van lehetőség. A regisztráció a Kezelő erre a célra létrehozott pályázati felületén történik (https://egypluszegy.vali.hu)
Benyújtási határidő:
- szakasz: 2025. január 13. 12:00-tól, a keretösszeg kimerüléséig, de legkésőbb 2025. január 31-én 23:59-ig
- szakasz: 2025. február 1-től, a keretösszeg kimerüléséig, de legkésőbb 2025. június 30-ig
A támogatásban részesíthetők köre:
Támogatásra jogosultak a Magyarország területén székhellyel, illetve az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarország területén fiókteleppel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások.
Támogatásban részesülhet az a legalább 2 főt foglalkoztató és kettős könyvvitelt vezető vállalkozás, amely legalább kettő teljes, lezárt üzleti évvel rendelkezik.
Mezőgazdasági és élelmiszeripari fejlesztési igény nem támogatható
A projekt Magyarország egész területén megvalósítható.
Kötelezően megvalósítandó tevékenységek:
Technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése legalább a projekt összköltségének 40%-a erejéig. (Kis- és nagyhaszongépjárművek beszerzése nem minősül a kötelezően megvalósítandó tevékenység szerinti eszközbeszerzésnek.)
Választható tevékenységek
- Vállalati infokommunikációs fejlesztés (eszközök, szoftverek és szolgáltatások), legfeljebb a projekt összköltségének 50%-a erejéig.
- Szükséges immateriális javak beszerzése (például az eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how), legfeljebb a projekt összköltségének 10%-a erejéig.
- Kis- és nagyhaszongépjárművek beszerzése, legfeljebb 25 millió forint + ÁFA értékhatárig.2 (Kivételt képez az elszámolhatóság alól az L és M jármű kategória jelöléssel rendelkező járművek beszerzése, melyek részletes felsorolását a 6.1 pont tartalmazza.)
- Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása (napelem és napelemes rendszerek kivételével), legfeljebb a projekt összköltségének 50%-a erejéig.
- Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele, legfeljebb a projekt összköltségének 5%-a erejéig.
- Iparjogvédelem, legfeljebb a projekt összköltségének 5%-a erejéig
Elszámolható költségek:
- Technológiai korszerűsítést eredményező új, egyenként minimum nettó 200.000 forint értékű eszközök (200.000 forint érték alatti eszköz csak akkor támogatható, ha az a beszerzendő eszköz tartozéka)
- Immateriális javak beszerzése
- Vállalati infokommunikációs fejlesztés esetén kizárólag a Modern Vállalkozások Programja keretében minősített szoftver beszerzése
- A szükséges egyéb (azaz az a. pontban meghatározottakon kívüli) immateriális javak beszerzése
- Vállalati infokommunikációs fejlesztés szakmai megvalósításához kapcsolódó szolgáltatások költségei
- Vállalati infokommunikációs fejlesztés szakmai megvalósításához kapcsolódóan a felhőalapú és egyéb online üzleti megoldások szolgáltatásbérleti díja
- Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák
- Kis- és nagyhaszongépjárművek beszerzése
A projekt megvalósításának határideje:
A szerződéskötést követő 12 hónap, mely indokolt esetben további legfeljebb 6 hónappal meghosszabbítható.
Fenntartás
A támogatást igénylő vállalja, hogy a megvalósított fejlesztés eredményét, a projekt elfogadott záró beszámoló dátumától kezdődően fenntartja a kötelező fenntartási időszak végéig, 3 (három) évig.